درباره ما

بانک مسکن

25 تیر 1396
بازدید: 619

بانک مسکن در سال ۱۳۵۸ براساس طرح ادغام بانک ها (مصوب ۱۳۵۸/۰۳/۱۷شورای انقلاب اسلامی) از ادغام بانک های رهنی ایران، ساختمان، ‌شرکت سرمایه گذاری های ساختمانی بانک های ایران و ۱۳ شرکت پس انداز و وام مسکن (کوروش، ‌اکباتان، ‌پاسارگاد در تهران و سایر مراکز استانها از جمله ‌همدان، ‌کرمانشاه، ‌مازندران، گرگان، سمنان و آبادان) تاسیس گردید این بانک با شبکه گسترده خود در سطح کشور به عنوان بنگاه اقتصادی معتبر علاوه بر تولید واحدهای مسکونی، در جهت اعطای تسهیلات و خدمات بخش مسکن فعالیت دارد.بانک مسکن، در حال حاضر مالک شبکه‌ای از ۱٬۲۳۲ شعبه بانک در سراسر ایران است. بانک مسکن در سال ۱۳۹۲ در فهرست ۱۰۰ شرکت برتر ایران،رتبه هفتم را به خود اختصاص داد  و همچنین در سال مالی ۱۳۹۱ با درآمدی بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان، پس از بانک ملی ایران و بانک ملت، به‌عنوان سومین بانک بزرگ ایران، شناخته شد.
سیستم مدیریت هوشمند ساختمان سرپرستی شعب بانک مسکن استان خراسان جنوبی واقع در شهرستان بیرجند  ، شامل سیستم هایی روشنایی فضاهای داخلی و سیستم های تهویه مطبوع (اسپلیت) در اتاق سرور میگردد و همچنین این امکان فراهم است که سیستم هوشمند از طریق نرم افزار و یا به صورت مرکزی تحت کنترل و نظارت دقیق سیستم هوشمند قرار گیرد.
روشنايي ساختمان های اداری درصد زیادی از  هزينه هاي برق را به خود اختصاص ميدهد كه با هوشمند سازی ساختمان میتوان تا حد زیادی از این اتلاف انرژی جلوگیری کرد. سیستم هوشمند این امکان را فراهم می نماید که خطوط روشنایی را به صورت مجزا یا بر اساس سناریو های هوشمند تعریف شده از طریق پنل های هوشمند ، نرم افزار و یا به صورت زمانبندی شده کنترل نمود.
در بانک مسکن بیرجند سنسور های تعبیه شده در فضا به طور هوشمند شدت روشنایی محیط و حضور افراد را تشخیص میدهند و در صورتی که شدت نور از حد استاندارد کمتر باشد و فردی در محیط حضور داشته باشد شدت روشنایی را افزایش  و در صورت زیاد بودن شدت روشنایی و یا عدم حضور فرد  از روشن ماندن چراغ ها جلوگیری مینماید که در نهایت منجر به ذخیره سازی انرژی و جلوگیری از هدر رفت آن می شود.

 

 

با بروزترین اخبار ما در فضاهای مجازی همراه باشید.

Logo google 2015facebook icon basic round social iconset s icons 7Telegram MessengerInstagram App Large May2016 200