درباره ما

 

MSc SENSE Smart Electrical Networks and Systems BAN

شرکت HDL در ابتدای کار با پروتکل داخلی Buspro محصولات خود را تولید نمود و با گسترش بازار این شرکت به اروپا در سال های 2004 به بعد شروع به تولید محصولات خود تحت پروتکل KNX کرد. در اوایل سال های 2010 میلادی این شرکت با تولید محصولات اولیه خود در زمینه سیستم های وایرلس قدم در راه تولید محصولات بیسیم نمود. آنچه مبرهن است با توجه به قدمت پروتکل Buspro حجم معاملات در این عرصه بسیار پر رنگ تر می باشد.
طبق اعلام شرکت HDL سهم بازار محصولات KNX این شرکت تقریبا برابر 30 درصد تولیدات این شرکت می باشد که بیشترین سهم فروش آن مربوط به اروپا و اقیانوسیه است.
روند روبه رشد در بازار IOT و گسترش محصولات در این بخش منجر شده است شرکت HDL نیز با هدف ورود به بازار IOT و پیوستن به بزرگان پیشگام در این صنعت با بکارگیری مشاوران ویژه اقدام به تولید محصولات در این زمینه بنماید که از اولین نمونه های آزمایشی در نمایشگاه های بین المللی رونمایی شده است. به عنوان مثال همکاری شرکت HDL با شرکت Midea منجر به تولید تجهیزات و لوازم خانگی با قابلیت کنترل مستقیم از طریق ابر سیستم هوشمند گردید.

 

 همکاری شرکت HDL و Midea در تولید لوازم خانگی هوشمند
همچنین با همکاری شرکت NAO امکان کنترل سیستم هوشمند HDL از طریق رباط های خانگی میسر شده است که تصاویر این موضوع در ادامه آورده شده است.

همکاری شرکت HDL و NAO در مدیریت سیستم هوشمند توسط ربات های هوشمند
فعالیت های این چنین و نیز طیف گسترده شرکت های همکار HDL که در ادامه معرفی می شوند نشان دهنده روند رو به رشد و سریع شرکت HDL در بازار سیستم هوشمند ساختمان می شود. همچنین قدرت HDL به عنوان تنها برندی که محصولات خود را در سه رسته مختلف تولید می کند موید این موضوع می باشد.
دیگر نمونه همکاری شرکت HDL با شرکت های فعال در حوزه IOT را می توان همکاری این شرکت با شرکت Energy Cloud پرتقال دانست که منجر به ایجاد سیستم های مدیریتی کلان با قابلیت تعمیم به شهر و کشور شده است. با استفاده از نرم فزار های تحت سرور های Cloud این امکان فراهم شده است که مشتریان دو شرکت بتوانند نقاط مختلف شهری یا کشوری را به صورت لحظه ای و آنلاین رصد نموده و مشکلات و رخداد ها را بررسی و برای رفع آن چاره اندیشی نمایند.

 نمایش لحظه ای رخداد ها هر ساختمان در داشبورد نرم افزار های هوشمند
از این رو می توان استراتژی کلان HDL جهت رسیدن به بازار های بزرگ جهانی را در ارتباط با سایر شرکت های معتبر بین المللی همزمان با گسترش سبد کالای هوشمند خود در راستای رسیدن. به اهداف شهر های هوشمند و شبکه های هوشمند بین المللی دانست که شروع آن به صورت رسمی از اوایل سال 2010 بوده است.
آنچه برای آینده شرکت HDL پیش بینی می شود رشدی انفجاری است که ناشی از عملکرد دفتر مرکزی با توجه به روابط ایجاد شده و همچنین فعالیت دفاتر این شرکت در سایر نقاط جهان می باشد که تمرکز اصلی آن ها بر همگام سازی بازار هر منطقه با اهداف آتی HDL است.
شرکت HDL با بیش از 80 دفتر نمایندگی مرکزی در کشور های مختلف دنیا امور بازاریابی هر کشور را به نمایندگان کشور ها سپرده است که با توجه به شناخت کافی از بازار و خلق و خوی و فرهنگ هر کشور نسبت به شناسایی بازار و فروش اقدام می نمایند.شرکت در نمایشگاه های بین المللی
آنچه مشخص است، حضور HDL در نمایشگاه های بین المللی در هر کشوری خود بخشی از این استراتژی می باشد که علاوه بر تحکیم روابط با نمایندگان نشان دهنده پویایی و فعالیت های جاری HDL می باشد .شرکت در بیش از 20 نمایشگاه بین المللی در اروپا، آفریقا، آسیا و آمریکا در سال 2016 یک از سیاست های HDL در راستای نمایش محصولات و راهکار های خود در راستای گسترش بازار می باشد که بر این اساس در همین سال در 16 امین نمایشگاه صنعت ساختمان ایران نیز شرکت داشته است.

نمایشگاه PIR مسکو - روسیه

 نمایشگاه FOR ARCH 2016 - جمهوری چک

نمایشگاه BEC Asia Acho 2016 - سنگاپور

نمایشگاه Intergrate2016 - استرالیا

نمایشگاه صنعت ساختمان 2016- ایران


شرکت در نمایشگاه ها صرفا بره پایتخت کشور ها معطوف نشده است و در ایران در مراکز استان ها نیز این نمایشگاه ها پیگیری شده است که توسط نمایندگان هر استان برگزار می شود.


 نمایشگاه جانبی همایش روز کارگر در سال 95 با حضور ریاست جمهوری و بازدید ایشان از غرفه HDL - استان البرز

نمایشگاه صنعت ساختمان یزد 94 - یزد
نمایشگاه صنعت ساختمان استان بوشهر در سال 94- بوشهر


 پیاده سازی مراکز آموزشی
گسترش هر صنعتی نیاز به متخصصینی دارد که با آن صنعت و به پیاده سازی آن آشنا باشد. از این رو شرکت HDL در اولین سیاست های کاری خود به امر آموزش توجهی جدی داشته است که در نهایت منجر به راه اندازی مراکز آمزشی مختلف در اروپا، آسیا، اقیانوسیه، آفریقا و آمریکا شده است.
همچنین در راه گسترش فعالیت های آموزشی ارتباط با دانشگاه های مختلف دنیا موضوعی بوده است که در سیاست های آموزشی HDL وجود داشته است. ارتباط با دانشگاه لنکستر انگلستان ، دانشگاه Lena آلمان در سطح بین المللی از این قبیل موارد بوده است

برگزاری دوره های آموزشی در دانشگاه لنکستر
همچنین در ایران اقدامات مشابهی صورت گرفته است که می توان به برگزاری سمینار های آموزشی در دانشکده فنی شهرضا، و همکاری گسترده با ارگان های دولتی نظیر سازمان فنی و حرفه ای ایران اشاره نمود. طی آخرین فعالیت های آموزشی تیم فنی HDL در ایران مدرس تیم المپیاد مهارت 2015 برزیل بودند که در زمینه هوشمند سازی تحت پروتکل KNX این شرکت تمامی آموزش های لازم را در اختیار تیم المپیاد سازمان فنی و حرفه ای ایران قرار داد که منجر به دریافت نامه تقدیرنامه گردید که در بخش تقدیر نامه ها آورده شده است.عقد تفاهم نامه های همکاری با شرکت های مطرح داخلی و خارجی
در راستای ارتباط با شرکت های معتبر بین المللی و به منظور گسترش راهکار های قابل ارائه و تکمیل سبد کالا و در نهایت گسترش بازار ، دفتر مرکزی HDL در ایران نیز همگام با سیاست های دفتر مرکزی در این زمینه گام برداشته است.
همکاری با شرکت هایی نظیر شرکت صاایران، شرکت ایران کوماکس(نماینده کوماکس کره جنوبی در زمینه سیستم های اینترکام)، و سازمان فنی و حرفه ای و مجتمع فنی تهران از جمله این موارد است.


نمونه تفاهم نامه با شرکت صا ایران
همکاری با این شرکت ها منجر به برگزاری سمینار ها و شرکت در نمایشگاه های مختلف شده است. با توجه به فعالیت شرکت صاپا در زمینه تجهیزات پزشکی و ارائه راهکار های هوشمند در زمینه بیمارستان های هوشمند، شرکت HDL خدمات خود را در قالب راه کار های هوشمند سازی در بیمارستان ارائه نمود که در آخرین رویداد ناشی از این تفاهم، شرکت در دومین نمایشگاه تخصصی بیمارستان سازی بوده است.

 دومین نمایشگاه بیمارستان سازی2016 - تهران

 نمایش امکانات بیمارستان هوشمند در نمایشگاه ایران هلث 2016 - غرفه صاایران - تهران

 برگزاری سمینار هوشمند در مجتمع فنی تهران- 2016

شرکت در همایش های آموزشی با همکاری سازمان فنی و حرفه ای زنجان


نقشه راه فنی و تکنولوژیکی


افتخاراتبا توجه به توضیحاتی که در بخش های قبلی به آن اشاره شد، شرکت HDL همپای سایر شرکت های فعال معتبر در زمینه هوشمند سازی ساختمان گام های بزرگی برای آینده کاری خود برداشته است و با توجه به اقدامات و فعالیت های کنونی انتظار می رود رشد سریعی را شاهد باشیم.
ایجاد دو پروتکل جدید و تولید محصولات در کمتر از یک دهه خود موید سرعت بالای HDL است. همچنین انتظار می رود با ایجاد شرکای جدید در آینده نزدیک سرعت رشد این برند در جهان فزونی یابد. با این حال شرکت HDL نیز در راستای گسترش محصولات خود کوشیده و می کوشد.
با توجه به تجمیع سازی و ارتباط با سایر محصولات شرکت های فعال در این حوزه شرکت HDL اقدام به تولید محصولاتی نظیر HDL Server نموده است که قدرت HDL در ارتباط با سایر برند ها را به رخ می کشد. این سرور امکان کار با اغلب پروتکل های ارتباطی نظیر KNX، Buspro، Zigbee، Z-Wave ، enocean، و Ethernet را داراست که می تواند در ادغام راهکار های هوشمند بسیار موثر باشد.