در باره HDL

اين شرکت به صورت خاص محصولات هوشمند سازي ساختمان، هوشمند سازي هتل ها، تجهيزات نورپردازي صحنه را تحت دو پروتکل اصلي HDL Buspro و HDL KNX توليد مي کند. HDL به همراه شبکه اي فعال در سراسر دنيا تلاش دارد با ارائه راه حل هاي نوآورانه همگام بهينه سازي مصرف انرژي و بهبود شرايط مديريت ، راحتي و آسودگي را در فضاي زندگي افراد ايجاد کند.

در باره هوشمند پارس


شرکت مهندسي هوشمند پارس با هدف ارائه محصولات و خدمات تخصصي کمپاني هاي بزرگ دنيا در راستاي بهينه سازي مصرف انرژي، راحتي و امنيت استفاده از تجهيزات الکتريکي در ساختمان خدمات خود را از سال 1387 آغاز نموده است.فعاليت هاي اين شرکت به بخشهاي مشاوره، طراحي و نظارت، ارائه تجهيزات، نصب و راه اندازي، آموزش تخصصي و همچنين ارائه راهکارهاي جامع در زمينه هوشمند سازي ساختمانهاي مسکوني ، اداري/تجاري ، درماني سازماندهي گرديده است .

شرایط گارانتی محصولات

30 آبان 1392
بازدید: 4074


کلیه محصولات شرکت HDL در ایران دارای 36 ماه وارانتی( تعویض قطعه)و 10 سال خدمات پس از فروش می باشد.

guarantee 1

 

دفتر مرکزی HDL در ایران به عنوان مرجع قانونی ارائه خدمات فروش و پس از فروش محصولات HDL در ایران می باشد. از این رو کلیه خدمات مربوط به محصولات این برند در ایران بر عهده این دفتر و دفاتر نمایندگی در سطح کشور می باشد. بر اساس دستور العمل دفتر مرکزی و به دلیل حمایت از مشتری و جلب رضایت شما مشتریان گرامی کلیه محصولات HDL که توسط دفتر مرکزی عرضه می شود و دارای برچسب شرکت مهندسی هوشمند پارس می باشد از زمان فروش به مشتری دارای 36 ماه وارانتی تعویض می باشد که شرایط تعویض قطعه و یا ارائه خدمات رایگان به شرح زیر می باشد.

 

  1. کلیه مشکلات ناشی از اختلالات احتمالی داخلی محصول شامل وارانتی می باشد.
  2. تخریب قطعه ناشی از نوسانات برق شامل گارانتی می باشد
  3. هر گونه آسیب فیزیکی به قطعه، ورود آب و اتصال ولتاژ بیش از حد مجاز به قطعه منجر به لغو شرایط گارانتی می شود
  4. ورود آب به داخل قطعه که منجر به تخریب محصول شده باشد منجر به لغو شرایط گارانتی می شود .
  5. مخدوش شدن برچسب سریال شرکت مهندسی هوشمند پارس منجر به لغو گارانتی محصول خواهد شد.
  6. باز شدن قطعه برابر لغو شرایط گارانتی و در صورت ارسال جهت بررسی هزینه بررسی قطعه دریافت خواهد شد.
  7. در دوره گارانتی تشخیص مشکلات فوق بر عهده کارشناسان دفتر مرکزی می باشد.

وضعیت گارانتی محصولات خود را بررسی نمایید

جهت بررسی وضعیت گارانتی محصولات خود پس از تماس با دفتر مرکزی HDL شماره سریال محصولات خود را در اختیار واحد فروش یا خدمات پس از فروش قرار دهید

 

اخبار اخیر

اخبار اخیر
هر روز یک اتفاق، هر روز یک خبر