خانه هوشمند

تعریف سناریو :

انجام یک سری روند کنترلی از پیش تعیین شده در سیستم هوشمند تنها با یک فرمان را سناریو می نامند.
فعال شدن سناریوی مربوطه با فشار دادن تنها یک کلید، ارسال یک دستور از طریق sms و یا لمس کردن یک فرمان از طریق کلید های لمسی هوشمند و نرم افزار موبایل (Android & IOS) .
برخی از سناریوهای قابل اجرا در سیستم هوشمند:
مهمان، مسافرت، شام، صبحانه، حضور مجازی، پارتی، خروج و...

خانه هوشمند چیست؟

17 آذر 1395
بازدید: 3106

امروزه با توجه به بحث هایی كه در ارتباط با واقعی شدن قیمت انرژی و حذف یارانه های مربوط به آن در کشور مطرح است، افزایش هزینه های مصرف انرژی محتمل به نظر می رسد. بنابراین لزوم استفاده از هوشمندسازی ساختمان بیش از پیش پررنگ تر شده است. علاوه بر این، با توجه به پایان پذیر بودن منابع انرژی و اثرات مخرب مصرف بی رویه آن بر محیط زیست، میتوان همگام با جامعه جهانی، با استفاده از تكنولوژی های نوین، در كاهش مصرف انرژی سهیم شد.
سیستم هوشمند ساختمان، علاوه بر نقشی كه در بهینه سازی مصرف انرژی دارد، آسایش و رفاه را نیز به ارمغان می آورد لذا میتوان امیدوار بود كه در زندگی پرمشغله و مدرن امروزی، راه حلی مناسب جهت ایجاد راحتی بیشتر و سرعت بخشیدن به امور روزانه باشد.

کنترل هوشمند روشنایی

سیستم کنترل پرده/ کرکره/ سایبان/درب اتومات

سیستم کنترل از راه دور ساختمان

سیستم سرمایش و گرمایش

و...

چه کسی دوست ندارد که بتواند روشنایی،سرگرمی و دما را از تخت خواب خود کنترل کند؟

چه شما سرکار باشید چه در سفری برای تعطیلات ،خانه هوشمند به شما اطلاع می دهد که در نبود شما در خانه چه اتفاقاتی می افتد و سیستم های امنیتی می توانند به گونه ای باشند که برای مثال،نه تنها برای اطلاع رسانی سیستم اطفا حریق کار می کند بلکه درب ها را بصورت اتوماتیک باز و بسته می کند ،به آتش نشانی زنگ می زند و راه امن را روشن میسازد.


اتوماسیون منازل تاریخچه پیشینی دارد.پیدایش محصولات خانه هوشمند به سال 1975 میلادی بر می گردد زمانیکه یک شرکت در اسکاتلند X10 را توسعه داد . X10 پروتکلی است که به محصولات سازگار با یکدیگر اجازه میدهد از طریق سیم های برق خانه باهم در ارتباط باشند و نیاز به کابل اختصاصی برای شبکه کردن دستگاهها با یکدیگر ندارد.
X10,Zigbee,Buspro,KNX و Z-ware پروتکل هایی برای ارتباطات در یک خانه هوشمند هستند و بین لوازم الکتریکی یک اتحاد ایجاد می کنند.